A legnagyobb kérdések a 2021-es Mr. Olympia előtt

2021-08-04 |
 / 5.0

Értékeléshez kérlek jelentkezz be! Belépés/Regisztráció

Vészesen közeleg az idei Mr. Olympia verseny, a testépítés legnagyobb eseménye, amit évente csak egyszer rendeznek. A versenysorozat, a Mr. Olympia Weekend 2021-ben október 7-én kezdődik és 10-én ér véget, sok versenyszám lesz, de azok, amik minket a legjobban érdekelnek, vagyis a:

• Mr. Olympia, és a
  • Classic Physique Olympia

döntői magyar idő szerint vasárnap hajnalban lesznek. A fő attrakcióra jelen állás szerint az alábbi versenyzők kvalifikálták magukat eddig, ők azok, akik – hacsak közbe nem jön sérülés, covid-fertőzés, vagy hasonló szerencsétlenség – biztosan ott lesznek a színpadon:

• Mamdouh "Big Ramy" Elssbiay (2020 Mr. Olympia)
  • Andrea Presti

A nagy napig még hátravan pár pontszerző verseny, például a hétvégi Tampa Pro vagy a szeptemberi Arnold Classic, illetve pontgyűjtéssel is kvalifikálja magát három ember, jelen állás szerint ők (de ez még sokat változhat)

• Mokhamed El Emam (15 pont)
  • Hassan Mostafa (15 pont)
  • Mohamed Shaaban (10 pont)

Kai Greene

Kai Greene immár 5 éve nem versenyez, Mr. Olympián pedig immár 7 éve nem indult - ez még gombócból is sok.

A háromszoros második Mr. O helyezett annak ellenére top versenyformát tart, hogy nem versenyez. Ennek okát sokan nem értik (mármint hogy miért nem versenyez, ha ilyen brutálisan jó formában van állandóan), pedig egyszerű, ő a kinézetéből él. Egyesek szerint Kai idén végre visszatér a színpadra, és erre ő maga is utalt párszor az Instagramján, köztük ebben a posztban is:

Ha valóban elindulna a versenyen, az lenne olyan horderejű, amekkora Kevin Levrone visszatérése volt, simán az utóbbi évek egyik legnagyobb történése lenne a testépítés világában. Reméljük, megtörténik, jót tenne a sportnak, ami az utóbbi időkben elég lapos volt.

Big Ramy

A címvédő Mr. Olympia ismét Dennis James korábbi Mr. Olympia-versenyző segítségével készül, ami azért jó hír a rajongóinak, mert a tavalyi győzelem is a közös munka gyümölcse volt, a jó dolgokon pedig nem szabad változtatni.

Ramy sajnos nagyon csendes volt, nem nagyon mutogatta a formáját évközben, talán 2-3 friss képet ha megosztott magáról, tréning videók, interjúk, blogok: nulla. Ami nem méltó egy Mr. Olympia bajnokhoz, hiszen az emberek érdeklődnek iránta, és egy bajnoknak kutya kötelessége lenne kielégíteni az igényeket, de hát ez van. Ha 100%-os formában áll színpadra, nagyon nehéz lesz megvernie akár Kai Greene-nek vagy Phil Heath-nek is.

Phil Heath

Nem lehet biztosan megmondani, hogy a hétszeres bajnok ott lesz-e a színpadon, de valószínűleg nem indul a 2021-es Mr. Olympián. "The Gift" posztolt egy videót a sokat kritizált hasáról, és egyértelműen látszik, hogy tudott rajta javítani, jelentősen lecsökkentette a méretét, de látszólag az izomméretéből is veszített (bár a pólóját csak félig húzta fel).

Roelly Winklaar

Ami a holland izomszörnyet illeti, nem áll túl jól a szénája. Legutóbb 2019-ben láttuk őt a Sandow szoborért küzdeni, akkor az 5. helyen végzett. Ehhez képest a legutóbbi versenyén, a Chicago Pro-n még a top 4-be sem tudott bekerülni, annak ellenére sem, hogy röhögve vernie kellett volna mindenkit. A Tampa Pro-n nem indul, de a spanyolországi Europa Pro-n igen.

Sajnos ő már elég öreg a testépítéshez, csak nem nagyon látszik rajta, ezért ez le sem esik sokaknak. Hiszed vagy sem, a holland már 44 éves, vagyis egy évvel öregebb, mint Ronnie Coleman volt az utolsó versenyén. És az ugye már nem az a Ronnie volt, akit ismerünk, hiszen csak a 4. helyen végzett. A 8-szoros Mr. O. 2005-ben volt utoljára top formában, akkor 41 éves volt.

Hogy még jobban belásd, milyen sok az a 44 év, itt van még egy adat: Jay Cutler 2013-ban, azaz 8 éve versenyzett utoljára, ő szintén 41 évesen vonult vissza és ő is már rég túl volt a csúcsformáján. Szóval már az is csoda, hogy Winklaar ilyen komoly szinten versenyez ilyen idősen. Dexter Jackson a kivétel, de ő egy vámpír.

William Bonac

A Team Stitec taggal egy picit elfogultak vagyunk, hiszen a mi csapatunkhoz tartozik. Tavaly nagy neveket előzött meg, az 5. helyen végzett, reméljük, idén tud javítani és felfér majd a dobogóra.

Az "újoncok"

És bizony itt van még pár ember, akit szeretnénk kiemelni. Az egyik Nick Walker, aki egy viszonylag új arc a testépítés világában, és nagy jövőt jósolunk neki a sportban. Beceneve: "A Mutáns", és ha meglátod a fizikumát, megérted, hogy miért.

A testépítő azt mondta, két célt tűzött ki maga elé, amikor versenyezni kezdett: az egyik, hogy elsőre megnyerje a New York Pro-t, amit meg is tett. A második, hogy a Mr. Olympiát is elsőre megnyerje – hát, majd meglátjuk, ezt is sikerül-e összehoznia, óriási meglepetés lenne.

A másik újonc Iain Valliere, akiből szintén Mr. Olympia bajnok lehet a következő 3-4 évben, ha így folytatja. Sokan Dorian Yates fizikumát látják az övében, amit mi is megerősítünk. Tavaly az első Mr. Olympiáján a hetedik lett. Még nem kvalifikálta magát az idei versenyre, de a közelgő Tampa Pro-n ezt minden bizonnyal megteszi.

Nick Walker (jobbra)

Ott van még a sorban Hunter Labrada, Lee Labrada fia, aki már most jobb, mint az apja volt, pedig még nagyon az Út elején van, 29 éves.

A Classic Physique

Beszéljünk egy kicsit másról is. Itt van például a Classic Physique, ami egy viszonylag új kategória a testépítésben – de amilyen fiatal, akkora népszerűségnek örvend. A versenyszám a klasszikus testépítés nagy alakjainak (Arnold, Zane, Ferrigno, Columbu) fizikumát hivatott visszahozni a reflektorfénybe.

A Classic Physique-ért talán még az Open kategóriánál is többen rajonganak, itt a versenyzők sokkal esztétikusabbak, és ez sokaknak fontosabb, mint a brutális izomtömeg.

A kategória királya és címvédő bajnoka, Chris Bumstead, aki évről évre jobb formát tud bemutatni, elmondása szerint ez idén sem lesz másképp. De igazság szerint, ha már a tavalyi formáját tudja hozni, akkor is borítékolható a győzelme.

Chris Bumstead (jobbról a 2., de a kép nem a tavalyi Mr. Olympián készült)

Ebben a kategóriában akad magyar érdekeltség is: Molnár Péter és Király László is ott lesz az indulók között.

Kérdésed van a cikkel kapcsolatban? Tedd fel!

Ebben a rovatban kérdéseket csak regisztrált felhasználóink tehetnek fel!