Ismét lenyomta az óriásokat egy 212-es testépítő

2021-11-29 |

Értékeléshez kérlek jelentkezz be! Belépés/Regisztráció

A hétvégén egy újabb nagyszabású, nemzetközi testépítő versenyt bonyolítottak le, méghozzá egy elég érdekes eredménnyel.

A spanyolországi Bigman Weekend Pro-n összesen 10 kategóriában lehetett indulni, és érdemes volt csúcsformában megjelenni rajta, mert a győztesek a pénznyereményen kívül kvalifikálhatták magukat a jövő évi Mr. Olympiára.

Az Open, vagyis súlyhatár nélküli kategóriában "óriási" (kackac) meglepetés született, itt ugyanis Angel Calderon győzött. Ez azért nagy hír, mert a személyében egy 212 fontos (96 kiló alatti) testépítőt tisztelhetünk, aki eddig 212-ben versenyzett, az idei Olympián a negyedik helyet szerezte meg a kategóriában, ami bombasiker.

A mostani eredménye egyrészt meglepő, hiszen egy kisebb súlyú versenyző verte meg a nagyokat, másrész nem, hiszen volt már ilyen – pont a múlt hónapban verte meg a nálánál sokkal nagyobb versenyzőket Shaun Clarida, rászolgálva ezzel "Az Óriásölő" becenevére.

Ezek után Calderon szintén magára biggyesztheti ezt a jelzőt, ahogy ezt meg is tette a verseny utáni Instagram-posztjában:

Győzelméhez nagyban hozzájárult, hogy brutál száraz volt a színpadon, ezzel bizony ki lehet emelkedni manapság a mezőnyből és így nagyobb testépítőket is meg lehet verni.

Persze azt azért hozzá kell tennünk, hogy a versenyen nem voltak jelen híres Open testépítők, a második Emir Omeragic és a harmadik Dani Kaganovich lett – és úgy gondoljuk, nem csak nekünk nem mond semmit ez a két név. Illetve kicsit pontosítunk, volt egy ismert versenyző a mezőnyben, mégpedig Morgan Aste, aki a hatodik lett.

A 165 centis spanyol eleinte birkózott, majd egy keresztszalag sérülés után testépítésre váltott, 17 évesen debütált naturálban, tehát már jó 20 éve versenyez, általában 105 kilogrammos versenysúllyal. Kedvenc gyakorlatai közé tartozik a klasszikus erőemelő triumvirátus, vagyis a fekvenyomás, a guggolás és a felhúzás. A Builder kínálatában is jelen lévő Yamamoto Nutrition szponzorált versenyzője.

Arra a kérdésre, hogy vajon elindulhat-e egyszerre 212-ben és Openben, az a válasz, hogy nem, vagyis neki is, valamint Claridának is el kell döntenie, hogy a 212 alatti, vagy az Open kategóriának szenteli a karrierjét. A teljesítményüket elnézve nem lepődnénk meg, ha mindketten otthagynák a 212-t az Open kedvéért, de ezt majd még meglátjuk.

A Classic Physique kategóriát ismét Jose Mete Bueriberi nyerte, aki a legutóbbi versenyén való győzelmével maga mögé utasította Molnár Petit is a Romania MuslceFest Pro-n. Ez volt a harmadik Classic győzelme a IDÉN, ami azt jelenti, hogy jövőre a Mr. Olympián komoly kihívója lehet a kategória királyának, Chris Bumstead-nek.

Kérdésed van a cikkel kapcsolatban? Tedd fel!

Ebben a rovatban kérdéseket csak regisztrált felhasználóink tehetnek fel!